mp3

Historie

Tlustá Berta vznikla na podzim roku 1991. Přesné datum vzniku si nikdo z nás(z jasných důvodů) nepamatuje. Proto také všem říkáme,že to bylo v roce 1992 (existuje zřetelná nahrávka na níž je uveden datum, poznámka autora).

Původní sestava byla čtyřčlenná : Jiří Konečný – bicí, zpěv Vladimír Masař – basa Vladimír Štefl – kytara, zpěv Zdeněk Ledvinka kytara, zpěv A tak nám to vydrželo asi půl roku. Po prvním koncertu nám došlo, že bez sólového zpěváka to nepůjde, a po chvíli přemlouvání se k nám přidal frontman Petr Kozlovský. V této sestavě jsme natočili demo“ Tlustá Berta – To je kus!“ Jezdili jsme po tancovačkách a řešili známé dilema, které pravděpodobně řeší každá kapela, chlastat nebo ne. Zpočátku se nám zdálo, že zvolení referenta přes alkoholické nápoje byl dobrý nápad, jenže se to vždycky zvrhlo a lítost referentova utopená v rumu nás utvrzovala v tom, že se tahle válka vyhrát nedá! Určitý posun vpřed byla společná vystoupení s Kabátama, když vrcholem bylo natočení živé nahrávky „Tlustá Berta – Živě“. Hráli jsme dál se střídavými úspěchy repertoár složený půl na půl vlastní- převzaté, kde jasně dominovaly skladby od AC/DC.

Asi v roce 1996 (písemný záznam chybí) přišel na post bubeníka za Jirku Konečného Marek Růžička a kytaristu Vladimíra Štefla zastoupil Franta Mazanec. Příchod těchto sehraných členů dal skupině nový náboj. Začaly se skládat nové písničky, které pomalu, ale jistě, začaly vytlačovat ty převzaté. Petříček i nadále řval jako blázen a pomalu jsme se dostávali do podvědomí okolí. Zažili jsme oslavy i ponorky,ale všechno šlo dál v zajetých kolejích. Novým impulsem byla společná vystoupení se skupinou Sarah, která se stala hojně navštěvovanou atrakcí (a na to pití už nás bylo víc a tak jsme se nebáli nic). Když to všechno takhle dobře jelo,ohlásili znenadání Sarahové konec a další rána nás potkala v zápětí. Petr Kozlovský ohlásil přestup do kapely Kabanos. Nejdříve to sváděl na ženu,ale pravda vždy vyplave na povrch.Ale tohle všechno bylo vlastně jedno – neměl kdo zpívat. Oslovili jsme Michala Chramostu, který si domluvil střídavý start (vázán v tu dobu též v Piggery).V ten stejný okamžik odchází i Franta Mazanec, kterého nahrazuje Milan Flachs z právě se rozpadnuvších Sarah. V novém složení se začalo hrát jak o život a pít jak o dva, což mělo za následek vznik nové nahrávky“Král zvířat“(vychází na CD a MC). Vydání tohoto nosiče (podrobnosti jsou v jiných odkazech našich internetových stránek) nám pomohlo dostat naši hudbu mezi posluchače a udělat z nich potencionální fanoušky. A vůbec,bez fanoušků by nás to stejně nebavilo, jak to trefně poznamenal Milan – „nebudu hrát židlím“! Ustálili jsme si zvukaře, doplnili aparáty a pomalu se blížili k dnešním dnům – jenže…! Na konci roku 2000,a to si pamatuji přesně (není to tak dávno), vystřídal na postu basového hráče Vláďu Masaře Dušan Riggo . V takto pozměněné sestavě jsme natočili desku s názvem„DIETA“(která vychází též na CD a MC). Zažili jsme toho moc, něco by jste nám nevěřili a něco nemůžeme vyprávět, takže pokud ještě neumřeli, tak žíjí dodnes…

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout